הימנע מניתוח בברך עם פעילות גופנית

מאת מאט ווייק

כל מי שעבר דמעה מניסקלית הדורש ניתוח יודע שהם לעולם לא רוצים לעבור את זה שוב !!! ועכשיו יתכן שהם לא יצטרכו. החוקרים אומרים כי טיפול בפעילות פיקוח עשוי להיות יעיל לא פחות מניתוח לאנשים בגיל העמידה. זה עשוי להוות הקלה עבור רבים מכם שכן התרחשותה של ג’רזי גמבה אוסקה דמעה מניסקלית הפכה נפוצה יותר ויותר. למעשה, נתונים סטטיסטיים מראים כי בממוצע כשני מיליון אנשים ברחבי העולם נכנסים מתחת לסכין כדי לתקן בעיות ברכיים מדי שנה עם אנשים רבים שמוצאים תועלת מועטה.

חוקרים מחוץ לנורבגיה ודנמרק אספו 140 מבוגרים משני בתי חולים שונים למחקר חדש. הם דאגו שהנבדקים יסבלו מדמעות מניסקליות ניווניות על ידי שימוש בסריקת MRI כדי לאמת את הבעיה. הגיל הממוצע של האנשים במחקר היה בן 50.

למחקר קבוצת המשתתפים חולקה לשתי קבוצות שונות. הקבוצה הראשונה קיבלה ניתוח ארתרוסקופי על המניסקוס המפוצל שלהם ואחריו תרגילים שהם אמורים להופיע בבית כדי לעזור בתהליך ההחלמה ובהחזקה מחודשת של הברך. הקבוצה האחרת הייתה לממש 2-3 פעמים בכל שבוע במשך 12 שבועות בסך הכל בפיקוח.

לאחר 12 שבועות צוין כי חוזק הירך הכללי בקבוצה שהתאמנה תחת פיקוח, ללא ניתוח, הראה שיפור. מלבד אותו גורם חוזק אחד שצוין, לא היו הבדלים אחרים בין הקבוצות בבדיקת כאב, איכות חיים ותפקוד הברך. לאחר מכן החוקרים עקבו אחר כל האנשים שנתיים לאחר המחקר ומצאו כי לא היו תופעות לוואי עם אף אחת מהקבוצות שהשפיעו על המניסקוס שלהם.

מה שמחקר זה מראה כי אין שום תועלת לעבור אז לסכין ג’רזי בוקה ג’וניורס לדמעה מניסקלית בהשוואה לתכנית אימונים בפיקוח המתמקדת בבריאות ובכוח. למעשה, כפי שמוצג, עדיין ניתן לשפר את חוזק השרירים באמצעות תוכנית אימונים בהשוואה לניתוח ארתרוסקופי. יתכן שיש לזה מה לעשות עם השרירים המקיפים את הברך שמתחזקים ומספקים יציבות נוספת לקפסולת הברך למרות דמעה של המניסקוס. מחקר זה היה לטווח קצר והחוקרים ציינו שהם צריכים לעשות הערכה רבה יותר כדי לראות מה ההשפעות לטווח הארוך, כמו גם לבדוק טווח גילאים רחב יותר בקרב האוכלוסייה הסובלת מדמעות מניסקליות.

החוקרים ציינו כי מחקר זה צריך להביא מודעות לכל מי שנכנס מתחת לסכין עשוי להיות לא הפיתרון הטוב ביותר. בעוד שאורתופדיה, רופאים וספקי שירותי בריאות דוחפים במהירות אנשים להישען לניתוח, אתה עלול למצוא פעילות גופנית מפוקחת פשוטה כי התוצאות יכולות להיות זהות ללא אפשרות של סוגיות המלוותות כמה ניתוחים. אין אלה חדשות שהקהילה הרפואית רוצה לשמוע כניתוח ברכיים הוא תעשייה שנתית של כמה מיליארד דולר.

מחפש זרקורי מחקר נוספים? עיין ג’רזי טוטנהאם הוטספר בבלוג המחקר של IML כאן ב- DigitalMuscle.com

מָקוֹר:
נינה ג’ולום קיס, מאי ארנה ריסברג, סילג ‘סטנסרוד, ג’ונאס רנסטאם, לארס אנגברטסן, איווה מ רוז. טיפול בפעילות גופנית לעומת מינקקטומיה חלקית ארתרוסקופית לקרע מניסקלי ניווני בקרב חולים בגיל העמידה: ניסוי מבוקר אקראי עם מעקב של שנתיים. BMJ, 2016; i3740 doi: 10.1136/bmj.i3740

ava

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *