אפגנים משלמים את המחיר עבור כיפוף השרירים שלהם

אפגנים משלמים את המחיר עבור כיפוף השרירים שלהם
מאת חמיד שליצי

KABUL (רויטרס חייו!)-אריף סאקי קרה והציב את שריריו המשומנים היטב כדי לזכות בכתר “מר אפגניסטן” מוקדם יותר השנה, אך מאחורי אותו גוף מפוסל בצורה מושלמת איבריו החשובים נשברו תחת זן ג’רזי פלמנגו ההתעללות בסטרואידים.

מותו של סאחי בחודש שעבר בגיל 26 טלטל את קהילת בניית הגופות באפגניסטן והראה שהיא אינה מעבר להישג ידם של חברת המיליארד דולר בתוספי מזון חוקיים ולא חוקיים.

“לרוע המזל שימוש בתוספי מזון לא חוקיים נצפה בקרב בוני הגוף הצעירים שלנו, אך אין לנו משאבים להפסיק את זה”, אמר אוסטאד בוואר חוטאק, ראש הפדרציה של פיתוח הגוף באפגניסטן.

“אני תמיד אומר לכל ספורטאים להשתמש במוצרים טבעיים במקום להשתמש בתוספי מזון שמזיקים לבריאותם.”

הוטאק אמר כי ישנן עדויות לכך שקבלני גוף מקצועיים וגם חובבים באפגניסטן השתמשו בתוספי תזונה לא חוקיים מיובאים שנאסרו על ידי הפדרציה הלאומית.

אבל הוטק הכחיש “מר מותו של אפגניסטן נבע משימוש ג’רזי נבחרת אקוודור בכדורגל בתוספי מזון מסוכנים, ואמר כי אריף סחי הורעל על ידי יריביו – אפילו כפי שקבלני הגוף האחרים אמרו כי הכבד והכליות של האלופה נהרסו על ידי סטרואידים.

“כל מי שמכין את עצמו לתחרות משתמש בסטרואידים ובסוגים אחרים של זריקות לצמיחת השרירים שלהם”, אמר הרון, כשהוא מסתדר בחדר הכושר של קאבול.
AD_ICON

“אני כן, הוא כן ובעצם כולם עושים זאת,” הוא אמר והצביע על גברים צעירים אחרים העובדים על פיזיותיהם בחדר כושר עמוס במכונות ומשקולות אימון יקרות.

מהפדרציה אומרים כי ישנם למעלה מאלף חדרי כושר באפגניסטן, כולל לפחות 200 בבירה, שם פוסטרים ענקיים של מוסלמנים ידועים בתקצרים זעירים הם במקרים מסוימים מראה מזעזע בחברה שבה נשים ג’רזי סאו פאולו רבות עדיין מעלות את עצמן מהראש ועד ראש. בציבור.

בכל יום נתון, מכוני הכושר של קאבול מושכים עד 300 גברים להתאמן. ישנם גם כ -15 חדרי כושר בלבד שנמצאים בסביבות 1,500 חברים שלא היו יוצאים בחוץ בלי בן לוויה גברי במהלך משטר הטליבאן, קל וחומר לעסוק בספורט.

אספקה מפוקפקת

הספורט התיישב במושב אחורי במלחמת האזרחים המדממת שבאה בעקבות הכיבוש הסובייטי בשנות השמונים, והטליבאן הקשיח אסר על תנאים רבים או צמודים שלא איפשר להתמודד.

המתאגרפים החובבים במדינה, למשל, נאסר על תחרויות מכיוון שהזקנים הסוערים שהם נאלצו לטפח מתחת לאגרופים שנקלטו בטליבאן.

נראה כושר וחזק נחשב לסימן לגבריות בחברה האפגנית, במיוחד בקרב קבוצות אתניות עם שורשים במרכז אסיה. מספר צעירים שמים לב מקרוב להופעתם ואפילו בפשטון דרום, כמה לוחמי טליבאן מאמינים את עיניהם בקוהל המקובל.

“בימינו פיתוח גוף הפך לאופנה. במבט בכושר אתה יכול להרוויח כבוד ואפילו את תשומת הלב של בנות, “אמר נור-אול אודה שרזאד, המאמן הלאומי.

לדבריו, סמים היא בעיה מרכזית העומדת בפני הפדרציה לפיתוח גוף, ומפתחי גוף מקצועיים וחובבים כאחד במדינה בה מערכת הבדיקה אפילו לא קיימת.

בבוש בזאר, על שם הנשיא לשעבר ג’ורג ‘וו. בוש, עשרות חנויות ודוכנים מוכרים שייקים ותוספי מזון לחלבון לצד ציוד קרב ובגדים צבאיים בארה”ב ש”נפלו ממכולה “בדרך לבסיסים צבאיים בארה”ב במדינה.

“אני מודה שחלק מהחלבונים האלה אינם מקוריים וממלאים מחדש בפקיסטן,” אמר מנהל החנות עבדול מטהן.

“אבל לפריטים אלה יש לקוחות קבועים והם זולים,” אמר והצביע על עשרות מנות או בקבוקי חלבון מיושן, קריאטין וסטרואידים על רצפת החנות שלו.

מאטין אמר כי בקרים ממשרד הבריאות כמעט ולא מבקרים בשוק, אך ממילא לא היו תוספי פיתוח גוף לא חוקיים ברשימת הבדיקה שלהם.

מוחמד נבי, שמכנה את התוספים כהשפעה זרה ממאירה, ואמר כי תמיד יהיו ספורטאים שביקשו תגמולים ללא מאמץ.

“כמעט כל מי שהולך לחדר הכושר מעוניין להשתמש בזה ברכישה כדי לקבל הגדרת שרירים לפני הזמן,” אמר.

“(אבל) חלקם לא יכולים לקרוא או לכתוב והם רוכשים תרופות שפג תוקפו שיכולות לפגוע ברצינות בבריאותן תוך חודשים. מדוע אנו הורגים את עצמנו בידינו. ”

מָקוֹר

ava
category

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *