ביצוע משקל, אבטחת מתחרים כמו גם הימנעות מטרגדיה

בעולם תחרותי, זה לעתים ג’רזי הופנהיים קרובות משלם ליוזמה במקום פשוט להיות מגיב. בדיוק הדבר נכון בעולם הרגולציה. חשוב להכניס חקיקה חשיבה קדימה במקום לחכות לטרגדיה שתתרחש לפני שתביא שינוי משפטי. זה מוביל לנושא של ימינו, לירידה במשקל מהיר בספורט קרב וטרגדיה צפויה.

MMA, ממש כמו כל ענפי הספורט המוגבלים במשקל, כוללת סכנה שספורטאים יכפפו את עצמם לטכניקות לירידה במשקל מהירות על מנת להפוך את משקל הלחימה שלהם. ‘קיצוץ משקל אכזרי’ אלה מתועדים היטב ברמה הגדולה ביותר של MMA. זה בתורו מוביל לספורטאי MMA רבים שנלחמים במצב מיובש. זה כולל סכנה מוגברת של פגיעה במתחרים כולל סכנה מוגברת של פגיעה מוחית טראומטית. עם זאת, כדאי לבחון את ההצדקה לשיעורי משקל במיקום הראשון וכן לדון אם יש לסבול קרבות העומדים בירידה במשקל מהיר.

ככל ש- MMA גדלה בפופולריות ולכן גם פיקוח מחוקק על הספורט. שתי ההתקדמות הללו הולכות יד ביד עם מסגרת חוקית מתאימה המסייעת לגיטימציה לספורט בתורו ומייצרת בסיס עליו יכול הספורט לצמוח. אחת ההתקדמות הרגולטורית הראשונה שסייעה לגיטימציה ל- MMA בעיני הציבור הייתה הצגת שיעורי משקל. בבסיסם, קיימות שיעורי משקל לבטיחות מתחרים. הסכנה לפציעה גדלה עם אי התאמה במשקל בקרב ספורטאים.

מעריכה כי אבטחת מתחרים היא הסיבה העיקרית מאחורי שיעורי משקל, ירידה במשקל מהירה היא תופעה שצריך לטפל בה. כישלון בטיפול בבעיה זו מערער את כל הבסיס העומד בבסיס שיעורי משקל.

מחקרים מראים כי חיתוך במשקל מהיר (כלומר, יותר מ- 5% ממשקל הגוף) גורם לעלייה בסכנת הפציעה של המשתתפים בספורט הקרב. כפי שצוין על ידי ד”ר בנימין, פיתרון פשוט לטיפול בבעיה זו הוא להזדקק למדדי משקל ספציפיים החל מ -30 יום בחוץ מהקטטה. שכונת ה- MMA לא צריכה לחכות לטרגדיה שתתרחש, כמו בשנות התשעים עם ההיאבקות ב- NCAA, לפני שתתייחס לנושא זה. אלא אם כן מפותחים אמצעי הגנה אצל ג’רזי נבחרת איראן בכדורגל חלק מהספורטאים ימשיכו לבצע טכניקות מסוכנות כדי לבצע משקל. בעלי עניין בקהילת MMA, בין אם מדובר במארגני אירועים או גופי חקיקה, צריכים לנקוט בצעדים יזומים כדי לטפל במציאות זו. לא רק שזה יביא לתחרות המשקפת יותר את המשקל ‘האמיתי’ של ספורטאי, היא תקדם את בטיחות המתחרים.

לאיזה סמכות שיפוט או לארגון יהיו ראש הנולד כמו גם מאמץ לטפל קודם בבעיה זו?

_______________________________________________________________

עדכון 8 במאי 2013 – המאמר לעיל פורסם מחדש באתר vizedMartialArts.com כמו גם ב- Bloodyelbow.com שם הקימו הסיפורים חוט הערות ממושך ג’רזי אברטון יחסית. אל תהסס גם ללכת לשם ולהצטרף לדיון.

פרסומת

שתף זאת:
טוויטר
פייסבוק

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

סכנות ירידה במשקל קיצוניות מהירות יותר שתועדו ב- MMAJULY 16, 2014 “רפורמה במשקל” משקל ”
שלושת האיומים החוקיים הגדולים ביותר על אומנויות לחימה מעורבות ב -20
המחקר מגלה שקיצוצי משקל קיצוניים מהיר מביאים ל”נזק מוגבר למסת השרירים “ב- MMA Fightersapril 2, 2015 ב”מחקר בטיחות”

ava
category

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *