נוירולוג – “עדיף להפסיק קטטה מוקדם ולא מאוחר מדי.”

נציבות אתלטיקה של מדינת ניו יורק קצין הרפואה הראשי והנוירולוג התרגול ד”ר סתי פרסם פוסט במהדורה הנוכחית של כתב העת הדרום אפריקני לרפואת ספורט העוסקת בשיטות עבודה מומלצות להפסקות רפואיות של התקפות אגרוף עם המסקנה הגיונית שהיא עדיף לטעות בצד הבטיחות.

במאמר, שכותרתו “טוב לעומת עצירות רפואיות גרועות באגרוף: הפסקת קטטה בזמן” ד”ר סתי מגיע למסקנה הבאה לאחר שמתייחס למה ג’רזי נבחרת מרוקו בכדורגל שהוא מאמין שהוא שיקולים רופאים לצד הטבעת צריכים לזכור בעת עצירת התקף –

מומלץ להתווכח במרץ על ההנחיות המוצעות לעיל על ידי רופאים ג’רזי ר.ב. לייפציג על ידי הרופאים והקהילה המדעית הרחבה יותר והנחיות מבוססות ראיות לגבי עצירות רפואיות יפותחו על ידי הקהילה הרפואית בשילוב עם גופי השלטון המקצועיים. אגרוף יכול להיות בטוח יותר, אך יהיה זה מטופש לשכוח שלעתים קרובות יש קו דק מאוד בין הפסקת רפואה טובה (כלומר הפסקת רפואה שנעשתה בזמן האידיאלי במהלך ההתמודדות ולאידיקציה האידיאלית) לעומת הפסקת רפואית רעה (כלומר. הפסקת הרפואה נעשתה מאוחר מדי, בטרם עת מדי, או לאינדיקציה שגויה). עדיף להפסיק קטטה מוקדם ולא מאוחר מדי. אסור לרופא בצד הטבעי אסור לשכוח שבאגרוף אגרוף אחד יכול לשנות הכל.

את הפוסט המלא ניתן למצוא כאן – ד”ר סתי ארטילצ’ה מחדש ג’רזי טיחואנה הפסקות רפואיות של התקפי אגרוף

פרסומת

שתף זאת:
טוויטר
פייסבוק

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

הנוירולוג עובר על אתיקה של רופאים המשמשים לרופאים בגודל הטבעת 31 ביולי 2018 ב”מחקרי בטיחות ”
רופא בצד הטבעת “אין כמות של אגרוף או MMA טוב למוח” 8 בינואר 2020
דוקטור לצד הטבעות קורא לפרוטוקולי פוסט זעזוע מוח סטנדרטיים באגרוף 19, 2022 ב”מחקרי בטיחות “

ava
category

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *