האם קפה הבוקר שלך יכול לשפר את בריאותך?

לקפה יש הרבה מאוד על זה מלבד קפאין הבוקר בעיטת זה מביא. לקפה קלוי יש רכיבים פעילים אחרים כמו חומצות כלורוגניות, כמו גם הדיטרפנים, קפסטול, כמו גם קאהול, העלולים להיות בעלי השפעות נוגדות חמצון, אנטי דלקתיות, אנטי-פיברוטיות, כמו גם נגד סרטן. עם זאת כשמדובר במחקר קפה, זה תיק מעורב.

היתרונות של שתיית קפה

אם אתה מגלה שהריח של קפה מתבשל מייד משפר את מצב הרוח שלך, אתה לא לבד. מחקרים הראו כי ניחוח קפה יכול לייצר רגשות חיוביים כמו תחושת תוכן. אז הגיוני מדוע כמה מאיתנו נוטים לשתות קפה בבוקר כדי להתחיל את היום שלנו. יש עדויות חזקות לכך ששתייה קצת כמו אספרסו אחד עד ארבע כוסות קפה יכולה להוריד את סכנת הדיכאון.

זה להסיר שקפה הוא ממריץ מוחי, עם זאת זה יותר מאשר רק זה. שתיית קפה מורידה את שיעורי מחלות הלב, שבץ מוחי, כמו גם סוכרת הקשורה לחומצה כלורוגנית (CGA) – נוגד החמצון העיקרי שהתגלה בקפה. לאחרונה חלה עניין מוגבר בתועלות הבריאות והבריאות הפוטנציאליות של CGA, כולל השפעות אנטי-סוכרתיות, אנטי-סרצינוגניות, אנטי דלקתיות, כמו גם השפעות נגד השמינות.

כמו כן קפה מכיל דיטרפנים שהם נוגדי חמצון כמו גם בעלי השפעה אנטי-קרצינוגנית. דיטרפנים כלולים בביטול חומרים מזיקים בעלי תכונות סרטניות. מחקרי מחקרים מראים כי יתכנו כמה קשרים יתרון בין שימוש בקפה, כמו גם סכנה נמוכה יותר של סרטן ספציפי, כמו סרטן המעי הגס כמו גם סרטן הכבד, בנוסף למצבים כמו פיברוזיס כבד כמו גם שחמת.

חסרונות לקפה

למרבה הצער, להגדיל את השימוש בקפה שלך יש חסרונות. כמו כן, הרבה קפאין ג’רזי נבחרת קנדה בכדורגל יכול להחמיר הרגלי שינה שיכולים להוביל לאחיזת תופעות לוואי פיזיות כמו גם נפשיות.

כמו כן, ישנם תנאים מסוימים ג’רזי ניס בהם השימוש בקפאין מתייאש. מצבים אלה כוללים: להיות בהריון, סובלים מצרבת, או סכנה גבוהה לשברים, מערכת עיכול רגישה, הפרעת לחץ וחרדה או נדודי שינה.

עם זאת, אם אף אחד מאלו לא חל עליך כמו גם שאתה מטפל בקפה, יש לך את האור הידידותי לסביבה להשתתף. עם זאת, כמו ברוב הדברים, חשוב להקשיב לגופך כמו גם לאמץ גישה מאוזנת. כולם מגיבים בדרך אחרת לקפאין – שינה מסוימת בשקט אחרי 5 כוסות ביום, כמו גם אחרים מרגישים את הגלישה אחרי כוס אחת בלבד. ההנחיות התזונתיות לאמריקאים מגדירות צריכה מתונה כשלוש עד חמש כוסות ביום, או 400 מיליגרם קפאין.

מחוץ לתכולת הקפאין, ישנם שיקולים אחרים עם צריכת קפה. זה יוצא דופן לגלות מישהו ששותה קפה שחור, בלי שום שמנת, ממתיק או טעם נוסף, כמו גם בלי מאפה או מאפין בצד. תוספות אלה יכולות להתמודד עם מספר קלוריות נוספות בכל הפסקת קפה.

להלן מספר טיפים פשוטים שיסייעו לך לנווט את ביקור הקפה הבא שלך:

במקום לטה או קפוצ’ינו בגודל ווונטי (20 גרם/590 מ”ל) או קפוצ’ינו … בקש גודל גבוה (12 פלחים/350 מ”ל) (קלוריות נשמר: ~ 100)
במקום גבוה (12 פלורידה/350 מ”ל) קרם מלא קפוצ’ינו … בקש קפוצ’ינו חלב גבוה (12 פלחים/350 מ”ל) קפוצ’ינו חלב (קלוריות שנשמר: ~ 40)
אם אתה מעדיף אפשרויות נמוכות כמו גם אפשרויות ללא חלב … בקש קפוצ’ינו גבוה (12 fl Z/350 ml) קפוצ’ינו (קלוריות נשמר: ~ 100)
כאשר מזמינים מוקה של גרנדה עם קצפת … בקש מוקה חלב קצרה (8 fl Z/240 מ”ל) מוקה חלב (קלוריות נשמרו: ~ 200)
במקום משקאות בעלי טעם, מעורבב קרח … בקש “קפה קר” עם חלב רזה כמו גם קרח (קלוריות נשמר: ~ 200)
כאשר מזמינים מאפה, דני או קרואסון … בקש את הזנים הרגילים ללא שמנת, שוקולד, פירות או גבינה (קלוריות נשמרו: ~ 150–200)
כשמוסיפים סירופים בטעם … בקש פחות משאבות או את הגרסאות ללא סוכר (קלוריות שנשמרו: ~ 80)

בשורה התחתונה: אם אתה קפאינאטור, מקסימום של שלוש עד ארבע כוסות קפה ביום נוטות יותר להביא לך יתרונות בריאותיים ובריאות מאשר נזק. אבל, אם אתה לא שותה כל כך הרבה קפה ברגע זה, אין זה הכרחי שתגביר את השימוש שלך כשיטה כדי לשפר את בריאותך ואת הבריאות שלך (אכילת יותר ירקות כמו גם פירות תספק יתרונות נוספים!).

מידע זה מיועד לתפקודים אקדמיים בלבד, כמו גם לא נועד כתחליף לאבחון או טיפול רפואי. אסור להשתמש במידע זה כדי ג’רזי ר.ב. לייפציג לאבחן או לטפל בבעיה או במצב בריאות ובריאות. בדוק תמיד עם הרופא שלך לפני ששינוי הדיאטה שלך, שינוי הרגלי השינה שלך, נטילת תוספי מזון או התחלת שגרת כושר גופנית חדשה.

אמירה רחמט

אמירה היא אחד ממאמני הבריאות והבריאות של Fitbit. לאחר שהשיגה את התואר בהצטיינות במזון כמו גם בתזונה אנושית מבריטניה, היא החלה במטרהNG טיפולים דיגיטליים כמו גם מסייעים לאנשים לבצע שינויים בהרגלי חיים חיוביים בחמש השנים האחרונות. היא שף בית נלהב כמו גם אוהבת להתנסות במתכונים חדשים בזמנה הפנוי. כמו כן היא נהנית לעשות פעילויות חיצוניות עם אלה שאהבו, במיוחד לרוץ, לרכוב על אופניים, כמו גם לטפס על סלעים.

ava

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *